سر فصل های دوره ی طراحی صفحات وب CIW
با گذراندن تمامی دوره های تعریف شده در این عنوان شما موفق به اخذ مدرکی با عنوان CIW خواهید شد که به آن متخصص ارشد طراحی صفحات وب گفته می شود.
برای رسیدن به این مهارت و اخذ این مدرک آموزش باید از بحث Web Foundation (فونداسیون وب / اصول پایه ای و اولیه ی وب )آغاز شود.

1-      Web Foundation
در این دوره پایه ای ترین مباحث طراحی وب از شناخت رنگ ها(هارمونی رنگ ) ، استاندار قالب سایت ها ، شناخت فونت ها ، انتخاب الگوی مناسب و متناسب با موضوع سایت مطرح می شود.این مباحث در کنار زبان HTML و CSS و شناخت اولیه از نرم افزار Dream Weaver صورت میگیرد.هنرجو بعد از این دوره میتواند یک سایت ایستا با تمامی استاندارهای وب طراحی کند.بعد از طی 54 ساعت از کلاس فوق هنرجو برای تکمیل مباحث وارد سر فصل بعدی می شود.

2-      Design methodology Vol1
در این دوره هنرجو به طور کامل نرم افزار Dream Weaver را که در حال حاضر قدرتمند ترین نرم افزار هوشمند طراحی وب است را آموزش میبینند.در حین آموزش نرم افزار مباحث مربوط به استاندارد جدید طراحی وب که به آن HTML5 گفته می شود و CSS3 را آموزش میبینند. هنرجو میتواند در این دوره به کمک نرم افزار مربوطه و زبان های به روزی که آموزش میبیند وب سایت های خود را توسعه بدهد و به روند طراحی خود سرعت بدهد .

3-      Design methodology vol3
در این دوره هنر جو وارد مباحث مهم طراحی می شود.آموزش java script به عنوان یک زبان تکمیل کننده ی HTML برای ظاهری حرفه ای تر برای یک سایت ، تسلط کامل بر JQuery به عنوان یکی از مکمل های java Script و آشنایی و تسلط بر Ajax (ای جکس) به عنوان یکی از متد های حرفه ای برای طراحی سایت هایی که در عین ایستا بودن قدرتمند و توانا هستند.

4-      Design methodology vol2 
آموزش نرم افزار Flash به عنوان یکی از نرم افزار های مکمل در طراحی وب سایت ها از سر فصل های این دوره است.گرچه فلش و استفاده از آن سرعت سایت های طراحی شده را تا حدی پایین می آورد اما این موضوع باعث نمیشود که از جذابیت هایی که ساختن سایت ها با فلش ایجاد میکند صرف نظر کرد.

5-      PHP and My Sql
تا 4 مرحله ی پیش هنرجو مهارت ساخت یک سایت ایستا را فرا گرفته است.اما برای داشتن سایتی که بتوان در آن خرید آنلاین انجام داد.ثبت نام کرد.عضو شد و خدمات دریافت کرد نیازمند به فراگیری زبانی هستیم که سایت های ایستا را به سایت های پویا تبدیل کند.یکی از قدرتمند ترین زبان ها یی که این کار را انجام میدهد زبان PHP است که با بانک اطلاعاتی MYsql هماهنگ است.زبان PHP یک زبان منعطف و قدرتمند در تکمیل سایت ها است.

6-E-commerce
اصول طراحی سایت های تجاری یکی از مباحث تکمیلی در تربیت متخصص ارشد طراحی صفحات وب است.این که برای طراحی یک سایت تجاری با قدرت چه فاکتور ها و المان هایی را باید در نظر گرفت و برای قانع کردن مشتری سفارش دهنده ی این قبیل سایت ها چه مسائلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است طی مطالب این دوره آموزش داده میشود.این مبحث باعث قدرمتند شدن طراح سایت در بدست گرفتن نبض و درک نیازهای بازار است.